%20Esther%20Lutgendorff_vierkant_v3-lowres.jpg)
buiten de lijntjes
JOOST OOMEN
Tot wie wij zijn
Speelperiode:
feb t/m jun '26
DOWNLOADS
%20Esther%20Lutgendorff_vierkant_v3-lowres.jpg)
Er zijn drie verschillende foto's beschikbaar. Kies gerust het beeld dat jullie het leukst/mooist/inspirerendst vinden.

Nog niet beschikbaar

Niet beschikbaar

Nog niet beschikbaar
Nog niet beschikbaar
“OOMEN VINDT ZINNEN, DIE, WANNEER HIJ ZE RITMISCH DOOR EEN MICROFOON JAAGT, JE LATEN LACHEN EN DOEN SMELTEN.”
★★★★ de Volkskrant over Liefde in tijden van hopjesvla
Kunst ligt onder vuur in Nederland: het is een linkse hobby, elitespeelgoed, een groot bedrog van subsidie-slurpende snoeshanen. Populisten roeptoeteren in verkiezingsprogramma’s dat er geen cent meer naar concertzalen, musea of theaters zou moeten gaan. Terwijl dat nou net de plekken zijn waar we niet alleen de schoonheid vieren, maar ook als mens worden gevormd. Kunst maakt ons tot wie wij zijn.
Maar hoe doet kunst dat? Hoe weet een gedicht, toch niets meer dan een handvol letters op papier, je tot in je diepste wezen raken? Waarom gaan er busreizen naar de Mona Lisa, hoe kan Bach je over al die eeuwen heen doen huilen? En wat is het in kunst dat de nurkse huisvader er zenuwachtig van wordt, maar kunstenaars er letterlijk voor willen sterven?
In Tot wie wij zijn gaat Joost Oomen op zoek naar wat kunst is en hoe we haar in deze wilde tijden moeten verdedigen. Met de beste, ontroerendste en grappigste anekdotes over beeldhouwers, dichters, regisseurs en musici laat Oomen zien dat kunst niet een leuke franje is, maar de ruggengraat van onze maatschappij. Tot wie wij zijn is een doorvoeld, maar zeker ook hilarisch pleidooi voor de kunsten, zoals alleen Oomen dat kan.



Heading 2
Heading 2
Heading 2
Productie
Heading 2
Heading 2
Heading 2
Heading 2
Heading 2